Základní údaje

SPINEA, s.r.o.

Adresa:
Ku Magašu 702/3
080 01, Haniska, okr. Prešov
Slovensko
IČO: 31687580
Telefon: +421-517700156
+421-517700155
Umístění:PAV V / 162

Umístění v areálu výstavište

Kliknutím na zvýrazněný pavilon zobrazíte umístění stánku.
Konkrétní stánek v pavilonu

Profil

SPINEA® je slovenská strojírenská společnost zabývající se vývojem, výrobou a prodejem vysoce přesných redukčních převodovek TwinSpin® a vysoce přesných pohonů DriveSpin®. V současné době je jediným původně evropským výrobcem vysoce přesných redukčních převodovek a pohonů a v tomto segmentu celosvětově konkuruje třem japonským společnostem. Společnost byla založena v roce 1994. Podnětem k jeho vzniku byl vynález - transformace planetového pohybu redukčních převodovek na rotační pohyb přírub slovenského konstruktéra Ing. Bartolomeje Janeka, CSc.
Společnost SPINEA® je členem mezinárodních robotických asociací, jako je IFR - Mezinárodní federace robotiky, EU Robotics, MCMA - Asociace pro řízení pohybu a motorů v USA a také německého strojírenského svazu VDMA. Společnost SPINEA® zaměstnává více než 500 lidí. Vzhledem k technologické náročnosti výroby má společnost nejmodernější výrobní zařízení, a proto zaměstnává především vysoce kvalifikované odborníky v oblasti výzkumu a vývoje, výroby, kvality, marketingu a prodeje.

Certifikáty

STN EN ISO 9001:2016

Značky vystavovatele

Vysoce přesná redukční převodovka TwinSpin®

Vysoce přesná redukční převodovka TwinSpin®

www.spinea.com/en/products/twinspin/index
  • Obor: 02.41.04 Mechanické převodovky
Vysoce přesný pohon DriveSpin®

Vysoce přesný pohon DriveSpin®

www.spinea.com/en/products/drivespin/index
  • Obor: 11.05.03.08 Aktuátory

Obory vystavovatele

Obor: 02.41.04 Mechanické převodovky

Pojem "vysoce přesná redukční převodovka" TwinSpin® označuje úplnou integraci vysoce přesné redukční převodovky a vysoce přesného radiálně-osového ložiska v jednom celku. Vysoce přesné redukční převodovky TwinSpin® jsou určeny pro aplikace vyžadující vysoký redukční poměr, vysokou kinematickou přesnost, nízký ztrátový pohyb, vysokou momentovou kapacitu a vysokou tuhost kompaktní konstrukce s omezenou zástavbovou zónou a nízkou hmotností.
Tato nová koncepce převodů umožňuje využití redukčních převodovek TwinSpin v robotice a automatizaci, obráběcích strojích, měřicích zařízeních, navigačních systémech, leteckém průmyslu, vojenství a lékařství, dřevozpracujícím průmyslu, tiskařském průmyslu, strojích pro textilní průmysl a zpracování skla, plnicích strojích atd.

Obor: 11.05.03.08 Aktuátory

DriveSpin®
Servopohony řady DriveSpin® kombinují optimalizované servomotory a převodovky TwinSpin®, čímž vznikají dynamické, vysoce výkonné a velmi kompaktní servopohony s vysokým naklápěcím momentem a integrovaným ložiskem.
Mezi hlavní charakteristiky servopohonů DriveSpin® patří kompaktní konstrukce, nulová vůle, vysoký dynamický výkon, vysoká torzní a naklápěcí tuhost, malé rozměry, nízká hmotnost, jednoduchá instalace, vysoká únosnost radiálně-osového výstupního ložiska a snadná údržba.


Aplikace:
- Robotika: Roboty: 6osé roboty, portálové roboty a manipulátory.
- Stroje: CNC stroje, brusky, soustruhy
- Speciální stroje: ohýbačka
- Lékařské vybavení
- Letecké a kosmické aplikace
- Letové simulátory
- Obranný a bezpečnostní průmysl
- polovodičový průmysl
- Radary a monitorovací systémy