CZ

WÖHLER Bohemia, s.r.o.

Adresa:
Za Náspem 1993
393 01 Pelhřimov
Česká republika
IČO:
60647299
Telefon:
+420-565323076
+420-724840692
Umístění:
PAV E / 048
Veletrh:
ProFintech

Firma vystavuje na stánku:

HTFilament s.r.o.
Kliknutím na zvýrazněný pavilon zobrazíte umístění stánku.

Profil

Firma Wöhler Bohemia s.r.o. byla založena v roce 1994 jako dceřiná společnost německé firmy Wöhler, jejíž historie sahá až do roku 1932. Jsme její výhradní obchodní a servisní zástupce pro Českou a Slovenskou republiku.

Náš výrobní program vychází z jejího výrobního programu:

1. Technické kartáče
zejména tzv. točené kartáče, kde se jako osazovací materiál používá drát nebo různé druhy syntetických materiálů. Naší specialitou jsou kartáče osazené vysoce tepelně odolnými vlákny s příměsí SiC nebo diamantového prášku. Dále pak vyrábíme kartáče na odjehlování, čištění a leštění, spirálové kartáčové válce, dále pak FM válce (vyráběné z FM materiálu), které se používají hlavně jako ždímací, brzdící nebo tažné válce při výrobě plechů.

2. Kominický výrobní program
veškeré kartáče na čištění komínů, kouřovodů a také nářadí používané v této oblast např.: navijáky s průtlačnou (štosovací) GfK tyčí, kominické klíče, atd. Do této sféry spadá speciální měřící a inspekční technika např. analyzátory spalin, digitální manometry, komínové kamery, přístroje na zjišťování sazového čísla či měření těsnosti kouřovodů.

3. Vývoj, konstrukce a výroba jednoúčelových strojů
jedná se zejména o stroje na výrobu technických kartáčů. Do této kategorie patří např. stroje na výrobu silničních kartáčů, copánových kartáčů, kartáčových lišt, plochých štětců a malířských válečků či různé nůžky pro dělení kartáčnických materiálů.

V roce 2000 byla dokončena druhá etapa výstavby, firma má dnes k dispozici cca 4.000 m2 výrobní plochy, která je vybavena i NC obráběcími stroji.

Wöhler Bohemia zaměstnává cca 50 pracovníků. Firma se stále rozrůstá.