CZ

Česká spořitelna, a.s.

Adresa:
Olbrachtova 1929/62
140 00 Praha 4
Česká republika
IČO:
45244782
Telefon:
+420-956777778
+420-800207207
E-mail:
Umístění:
PAV F / 110
Veletrh:
MSV

Firma vystavuje na stánku:

Národní centrum průmyslu 4.0
Kliknutím na zvýrazněný pavilon zobrazíte umístění stánku.

Profil

ČESKÁ SPOŘITELNA a.s.
Moderní banka orientována na drobné klienty, malé a střední firmy, města a obce. Máme nezastupitelnou roli ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. S počtem klientů, který dosahuje téměř 4,5 milionů, jsme největší bankou v České republice.

Moderní banka s nejdelší tradicí
• Česká spořitelna je nejstarší bankou na domácím trhu, byla založena již v roce 1825.
• Je největší retailovou bankou v Česku.
• Česká spořitelna vyrostla i do pozice největší korporátní banky v Česku podle objemu poskytnutého financování. V průběhu října 2021 překonala ČS poprvé v historii hranici 300 mld. Kč v objemu poskytnutých korporátních úvěrů.

Zavádíme nové technologie
• Česká spořitelna věnuje značnou pozornost digitalizaci procesů. Moderní digitální platformu George, která umožňuje klientům realizovat online nejen většinu platebních transakcí, ale jejím prostřednictvím i žádat o úvěry či investovat, využívá již více než 1,8 milionů lidí.
• V korporátním digitálním bankovnictví Business 24 mohou firemní klienti například podepisovat dokumentaci k úvěrům a kolaterálům.
• Jako první domácí banka nabídla Česká spořitelna v roce 2021 klientům využití bankovní identity pro online komunikaci se státem a firmami. Bankovní identita České spořitelny se rychle stala nejvíce využívanou bankovní identitou pro komunikaci se státem. Má tak reálný potenciál „rozhýbat“ digitalizaci Česka.
• Společně s partnerskými firmami spustila Česká spořitelna v roce 2021 unikátní aplikaci, která umožňuje proměnit mobilní telefon v platební terminál pro přijímání platebních karet. Čeští obchodníci získali tuto možnost jako první ve střední Evropě.

Podporujeme konkurenceschopnost firem i ekonomiky
• V roce 2021 byla Česká spořitelna byla jedním ze signatářů výzvy ke 2. transformaci ekonomiky, jejímž cílem je dále zvýšit konkurenceschopnost a efektivitu české ekonomiky.
• Česká spořitelna věnuje pozornost i tématice ESG, resp. se snaží podporovat firmy v jejich zelené transformaci. I proto byla ČS mezi signatáři Memoranda ČBA pro udržitelné finance, a aktivně se v současnosti podílí na formulaci ESG standardů pro český bankovní trh.
• Česká spořitelna podporuje inovace v českých firmách. Pro inovativní a inovující firmy tvoříme jak vlastní programy financování, tak spolupracujeme s celou řadou dalších subjektů, se kterými můžeme financování inovací a technologií našim firmám ještě více zpřístupnit.
• Podpořit zcela nové projekty má za cíl například program Seed Starter, který je otevřen i inovativním start-upům.
• Česká spořitelna zajišťuje včasné a precizní poradenství v oblasti dotací, finančních nástrojů třetích stran, investičních pobídek, které může výrazně usnadnit a zlevnit financování technologického rozvoje firmy. Spořitelna s dceřinou společností Grantika, Leasing ČS, a také s NRB, EIB, či EIF.

Obory vystavovatele

Obor: 09.02.02

Finanční poradenství

Obor: 09.02.04

Financování