Základní údaje

Foss Fibre Optics s.r.o.

Adresa:
Odborárska 52
831 02, Bratislava
Slovensko
IČO: 31365507
Telefon: +421-248205200
Umístění:PAV P / 078

Umístění v areálu výstavište

Kliknutím na zvýrazněný pavilon zobrazíte umístění stánku.
Konkrétní stánek v pavilonu

Profil

Naše firma Foss Fibre Optics, s.r.o. se od roku 1994 zabývá výrobou pasivních optických komponent a distribucí dalších technologií úzce spjatých s optickou kabeláží. V roce 2013 naši firmu koupila norská firma Foss AS Fiberoptisk Systemsalg, která byla v té době našim největším zákazníkem. Firma Foss AS Fiberoptisk Systemsalg je součástí skupiny DiscoverIE Group PLC, která je kotovaná na Londýnské burze (LSE:DSCV).
Kromě základní optické asembláže (pigtaily, propojovací kabely, trunkové kabely, ...) vyrábíme i modulární řešení WDM (CWDM, DWDM, OADM) a PLC splitry, řešení pro FTTx, kompletní předkonektorovaná řešení do datových center, kabeláž do průmyslových prostředí a pro armádu, specifická zákaznická řešení a další optické produkty.
Pro výrobu používáme komponenty značkových výrobců. Standardní konektory (LC, SC, ST, MU, FC, …) používáme od japonské firmy Seikoh Giken, konektory E2000 od R&M nebo Huber Suhner, MPO/MTP od firmy US CONEC, vojenské konektory od TE Connectivity nebo Amphenol, vlákna a kabely od Corningu, Draka/Prysmian nebo Leoni.
Měsíčně ve výrobě spotřebujeme přibližně 70 000 konektorů (LC, E2000, SC, ST, MU, FC, MPO/MTP, …). 20% našeho obratu tvoří zákazníci na Slovensku, 80% nám generují dodávky do zahraničí (Evropa + Middle East).
Standardní optickou asembláž vyrábíme v kvalitativní třídě Grade C2 (PC leštění) nebo Grade C1 (APC leštění) - zatříděno podle IEC 61755-1. Na přání zákazníka vyrábíme produkty v kvalitativní třídě Grade B (premium cords) i Grade A (master cords).
Kromě výroby pasivních optických component se zabýváme i distribucí produktů jiných výrobců. V portfoliu máme produkty značkových výrobců jako jsou Corning, TE Connectivity, Commscope a další. Distribujeme rovněž optické kabely splňující nejpřísnější požární požadavky dle CPR (včetně zatřídění B2ca,s1d0a1), optické kabely splňující funkčnost při požáru (až po dobu 180 minut) a tzv. sensing cables.
V našem výrobním závodě v Bratislavě máme zavedeno ISO 9001 (kontrola kvality výroby). Jsme autorizovaným servisním a školícím centrem zařízení od firmy Seikoh Giken pro oblast CEE a Middle East. Dalším důkazem kvality výroby je rovněž i to, že jsme stabilním dlouholetým dodavatelem mnoha telekomunikačních firem a to, že některé produkty vyrábíme pro velké zahraniční firmy jako jejich OEM dodavatel.

Značky vystavovatele

Detail značky:

FOSS

FOSS

www.fossfibreoptics.com
  • Obor: 11.02 Komunikační sítě pro přenos dat

Ostatní značky vystavovatele:

Commscope

www.commscope.com
  • Obor: 11.02 Komunikační sítě pro přenos dat

Viavi

  • Obor: 04.02 Zařízení pro optické a elektromagnetické přenosy

TE Connectivity

  • Obor: 11.02 Komunikační sítě pro přenos dat