CZ

CEDA Maps

Adresa:
Jihlavská 1558/21
140 00 Praha 4-Michle
Česká republika
IČO:
26429632
Telefon:
+420-226201100
Umístění:
PAV A1 / 009
Veletrh:
Future Mobility
Kliknutím na zvýrazněný pavilon zobrazíte umístění stánku.

Profil

CEDA je tvůrcem sofistikovaných navigačních map, distributorem online dat i služeb a tvůrcem inovativních mobilitních řešení. Svět kolem nás se dynamicky mění a CEDA dělá vše pro to, aby našla každému vždy tu nejlepší cestu. Dnes i v budoucnosti.
Nabízí víc než jen mapy, umí plánovat rychlé i speciální trasy – autům, kamionům, hasičům nebo dokonce vozíčkářům. Sleduje při tom stav dopravy, možnosti parkování a najde cestu i na správné nástupiště. Spoléhají se na ní globální technologičtí lídři, úřady i firmy.
CEDA je nositelem čestného uznání Vizionáři 2021 a je zástupcem mapových řešení společností Google, TomTom a HERE pro region střední a východní Evropy.

Produkty vystavovatele

Smart navigační kiosek

Navigační kiosek slouží pro podporu navigace v budovách.<br /> Návštěvnické kartičky pro turnikety jsou nahrazené chytrými kartami, které komunikují s kiosky rozestavěnými na rozcestích chodeb, u schodišť a u výtahů v budově. Když návštěvník na recepci nahlásí cíl návštěvy v budově, je cíl přiřazený do systému ke konkrétní návštěvnické kartě. Pokud se s ní návštěvník přiblíží ke kiosku, zobrazí se na něm personalizovaná navigační instrukce (když se návštěvník vzdálí, tak opět zmizí). Díky tomu systém zvládá odbavit velké počty návštěvníku i když pro každého má samostatný pokyn.<br /> Navigační instrukce jsou ve formě šipky, textové instrukce (pro nevidomé může být hlasová) a případně také videa zobrazujícího úsek od aktuální pozice návštěvníka k dalšími kiosku (tedy návštěvník nemusí umět česky a vlastně ani nemusí umět číst).<br /> Kiosky umožňují návštěvníkovi plánovat bezbariérové trasy a umí reagovat na dynamická omezení v budově (nefunkční výtah, uzavřený koridor apod.). Kiosky mají podporu pro hromadné akce (nejsou nutné kartičky) a pro evakuaci.<br /> Další řešení jsou určená pro budovy bez kontrolovaného vstupu, jako jsou nádraží, nemocnice, kampusy a další typy budov.

08 Konektivita, komunikační systémy a digitální služby

Ultra HD Mobilní mapovací vozidlo

Jde o speciální vozidlo vybavené jedním z nejvýkonnějších mobilních mapovacích systémů na světě.<br /> Auto se používá pro tvorbu (Ultra) HD map, které jsou nezbytné pro autonomní vozidla. Aktuálně se podílí např. na projektu autonomní tramvaje.<br /> Vozidlo je vybaveno dvojící supervýkonných LIDARů, panoramatickou kamerou a řadou HD kamer, dvojící GNSS antén, odometrem a superpřesnou inerciální jednotkou. <br /> Za 8 hodin v provozu nasbírá vozidlo cca 10 TB dat (10 000 GB dat). Je to tak velký objem, že jej nelze odeslat přes internet.<br /> K vozidlu patří dále linka na zpracování dat, která obsahuje výkonné datové úložiště a SW aplikace s prvky umělé inteligence, které v naměřených datech dokáží automaticky nacházet objekty jako jsou stromy, stožáry, svodidla apod.<br /> Pro srovnání si představte, jak dlouho trvá geodetovi zaměřit na pozemku 1 bod s přesností 14cm ve 2D. Vozidlo jich při rychlosti 130km/h (i při jízdě po kostkách) zaměřuje ve 3D 3,6 milionu za vteřinu a dosahuje při optimálních podmínkách absolutní přesnosti okolo 3 cm. Díky speciálním technikám se dá dostat na ještě vyšší přesnost a vysokou přesnost lze také udržet i ve složitých podmínkách (např. v tunelu).

07 Automatizované a autonomní systémy řízení

Obory vystavovatele

Obor: 07

Automatizované a autonomní systémy řízení

Pomocí systémů HD mobilního mapování a zpracování obrovských objemů dat s využitím umělé inteligence snímáme realitu a převádíme ji na hodnotné informace ve formě pasportů, digitálních technických map nebo mapování povrchů komunikací. <br /> Díky Ultra HD Mapám umožňujeme nasazování a bezpečný provoz autonomních dopravních prostředků. Podílíme se a podporujeme výzkumné a vývojové týmy v oblasti vysoce automatizovaných a autonomních vozidel.<br /> Využíváme globálně nejpokročilejší technologie mobilního mapování. Provádíme efektivní sběr a zpracování dat přinášející neuvěřitelné množství informací pro různé agendy. Pořizujeme a zpracováváme snímky a bodová mračna zájmového území s přesností pod 10 cm ve 3D. Detekujeme riziko kolizí předmětů s jízdním profilem vozidla či vlaku. Vyhodnocujeme defekty na komunikacích.

Obor: 08

Konektivita, komunikační systémy a digitální služby

Mapy a API pro vaše projekty - Mapy a API od CEDA, Google, HERE nebo TomTom. Poradíme s výběrem mapového řešení pro každý projekt i s tím, jak z něj díky chytrým mapám získat maximum.<br /> Trasy přesně podle vašich potřeb - Hledání tras podle druhu dopravy najde nejlepší cesty, které opravdu projedete. Šetřete kilometry, čas i životní prostředí.<br /> Chytrý pohyb městem - Mobilita jako služba: Efektivní mobilitní řešení pro města i regiony. Pohodlná i udržitelná doprava budoucnosti.<br /> Inovace pro mobilitu budoucnosti - Sledujeme trendy a hledáme cesty, jak pomocí map, dat a chytrých algoritmů tvořit inteligentní a ekologickou dopravu zítřka.<br /> Určování polohy venku i uvnitř - I tam, kam se nedostane GPS, zařídíme navigaci, mapy nebo analýzu pohybu. Venku i pro budovy, tunely či parkoviště.<br /> Chytrá dopravní data - Propojujeme senzory, aplikace, řidiče a cestující. Online data o dopravě, parkování, dobíjení i veřejné dopravě.<br /> Speciální mapy na klíč - Zmapujeme vaše komunikace, budovy nebo parkoviště přesně a na míru. Pasporty, HD mapy, technické mapy – máme řešení.