Základní údaje

Vodní Sklo, a.s.

Adresa:
Krakovská 1346/15
110 01, Praha 1
Česká republika
IČO: 27921662
Telefon: +420-602589851
+420-732379246
Adresa:
U Tonasa 172/2
403 31, Ústí nad Labem
Česká republika
Telefon: +420-778527792
Umístění:PAV V / 082
Veletrh: Salima

Profil

Výroba a distribuce chloridu vápenatého, koloidních silikátů (vločkovadla), metakřemičitanu, sody a vodních skel (hnojiva, postřiky).

Certifikáty

ISO 9001, ISO 14001
Responsible care
Halal, Kosher

Produkty vystavovatele

Dorsil ZD 41

Poskytuje odolnost vůči minerálnímu stresu (nedostatek křemíku a draslíku) Chrání rostliny proti houbovým chorobám, plísním a padlí až o 60%. Zvyšuje odolnost proti suchu snížením ztráty vody Zlepšuje odolnost proti toxicitě fosforu, manganu, hliníku a železa + zvyšuje odolnost proti solím Zlepšuje fotosyntézu Charakteristika výrobku: Ekologicky příznivý Dorsil ZD se dodává ve dvou verzích jako čirá kapalina nebo jako krystalický prášek ve vodě neomezeně rozpustný. Aplikuje se jako 1 – 3 % roztok.

Hydrogenuhličitan sodný (soda bikarbona)

Využívá se v potravinářství, farmacii i krmivářství. V potravinářském průmyslu (pečicí prášky, konzervárenství), jako přídatná resp. pomocná látka do potravin E 500 (regulátor kyselosti), výroba sycených minerálních vod, úprava pitné vody. Používá se také jako přídatná resp. pomocná látka do krmiv (krmné směsi a premixy, regulátor kyselosti), nebo pro doplnění krmné dávky přímo na žlab, zejména pro skot a další hospodářská zvířata. Sám uhličitan sodný má schopnost vázat nežádoucí ionty kovů, čímž zabraňuje změnám barvy, struktury, sraženinám a žluknutí potravin.

Chlorid vápenatý

Využívá se v potravinářství (přídatná látka E509), při výrobě hnojiv a postřiků rostlin, do krmných směsí. Zvyšuje obsah vápníku v potravinách i krmivech, upravuje pH, jako protispékavá a zpevňující látka, pro úpravu vody v pivovarnictví. Využívá se při výrobě sýrů, uzenin, konzervování zeleniny, tofu, jako elektrolyt ve sportovních a jiných nápojích včetně balené vody. Jeho přídavek do některých druhů pečiva snižuje obsah nebezpečného akrylamidu. Vyrábíme jak v tekuté tak pevné formě (granule, prach).

Koloidní silikát – Bindzil 1430 MS

• Flokulační činidlo při výrobě piva, vína, džusů a octa. • Používá se na projasnění tekutiny. • Tento koloidní silikát je bezpečný pro lidi i životní prostředí. • Vyhovuje potravinářským nařízením v Evropě a USA. • Zajistí efektivní vyvločkování díky velkému povrchu a nabití částic. • Vysoká čistota produktu. • Kompatibilní se všemi běžně užívanými typy želatiny / bentonitu. • Zlepšuje chuť, vzhled a trvanlivost konečného produktu.

Odrezovač nástrojů (HB Sil)

HB-SIL je čirá kapalina, která se používá jako odrezovací bezoplachový prostředek na zkorodované kovové materiály z železa, oceli, litiny a hliníku. Rez lze mechanicky odstranit jen nedokonale, proto se k tomuto účelu používá chemický prostředek HB-SIL, který pomáhá odstraňovat rez a současně pasivuje povrch předmětu (fosfatizaci), čímž zabraňuje dalšímu vzniku rzi. Odrezovač na povrchu kovového materiálu vytvoří ochrannou bílou vrstvu, kterou lze poté natřít.

Průmyslová odmašťovadla

Čistící a odmašťovací prostředek v některých provozech potravinářského průmyslu, pro odmašťování dílců a součástek v postřikovacích strojích, jako přísada do pracích prostředků v průmyslových prádelnách. Při použití v potravinářství a zemědělství musí být zařízení dokonale vypláchnuto teplou a studenou pitnou vodou.

Uhličitan vápenatý

CaCO3 (E170) se využívá v potravinářském průmyslu jako plnivo do žvýkaček a kypřících prášků, do výroby mléčných výrobků, sýrů, nápojů, zmrzliny, dietních přípravků, pekařských výrobků, výroby vína a alkoholických nápojů, užívá se také při výrobě bioproduktů. Ve farmaceutickém průmyslu se používá k výrobě zubních past, základního materiálu do pilulek, mastí a krémů. V kosmetickém průmyslu se využívá jako nosič vůní v parfémech, pro výrobu krémů. Rovněž se přidává do krmných směsí.

Značky vystavovatele

Akzo Nobel

  • Obor: 03.01.02.06 Konzervační látky a stabilizátory

Firmy zastoupené vystavovatelem

Akzo Nobel

  • Německo