Základní údaje

Moto Gymkhana

Adresa:
Nová 143
280 02, Kolín
Česká republika
IČO: 05793637
Telefon: +420-724241698
Umístění:VP P / 203

Profil

Nejlepší jezdci z ČR vám představí tento zajímavý, levný a bezpečný motosport.

Slovo Gymkhana (Jim-kah-Nuh pochází z Hindštiny) původně znamenalo slalom na koni. V současné době se gymkanou rozumí většinou slalom na motocyklu nebo s automobilem. Princip je jednoduchý, co nejrychleji projet trasu vytyčenou obvykle z barevných kuželů. Během jízdy provádí jezdec různé obraty, slalomy, osmičky atp., při kterých se kombinuje hbitost, rychlost, rovnováha a zručnost, práce s plynem a brzdami. Nejlepší jezdci využívají téměř limitních možností stroje.

Soutěže Moto Gymkhana jsou nejvíce rozšířené v Japonsku, kde mají bohatou tradici již od 70. let minulého století. V oblibě jsou mnoho let také v USA, zejména jako soutěže policistů tzv. motorodeo. Tento sport v posledních letech dorazil i do Evropy. Přibližně od roku 2011 se začaly jezdit národní soutěže v Anglii, Holandsku, Polsku, České republice, Francii, Ukrajině a Rusku. V roce 2015 se v Holandsku konalo první Mistrovství evropy – Moto Gymkhana European Championship, které se účastnil i desetičlenný tým z ČR. Od roku 2015 se rovněž pořádá neoficiální mistrovství světa - M Gymkhana World Competition, které spočívá ve sdílení svých jezdeckých schopností na standardizovaných tratích dle daných pravidel.

Moto Gymkhana jako motocyklová disciplína není na rozdíl od jiných motoristických sportů příliš finančně náročná a lze ji provozovat jak na amatérské, tak i na profesionální úrovni. Vzhledem k relativně malým rychlostem se jedná o velmi bezpečný sport. Na to, abyste mohli začít s Moto Gymkhanou, stačí běžný motocykl a standardní motocyklová výbava. Dále samozřejmě odvaha a chuť trénovat.

Moto Gymkhana je ideálním tréninkovým nástrojem, kterak se dokonale sžít s vlastním motocyklem a výrazně tak zvýšit svou aktivní bezpečnost a schopnost zvládání krizových situací v běžném provozu. Některé z prvků Moto Gymkhany (slalom, osmička, brzdy) jsou téměř totožné s prvky v Evropě běžně využívanými při výcviku v konvenčních autoškolách i nadstavbových motoškolách. Základní prvky by měl v klidném tempu zvládnout projet každý držitel řidičského oprávnění na motocykl!

Od roku 2011 pravidelně pořádáme tréninkové kurzy a soutěže v různých regionech ČR. Od r. 2012 se každou sezónu koná Mezinárodní mistrovství České Republiky dle standardizovaných mezinárodních pravidel.

Našim cílem je rozšíření tohoto zajímavého a finančně nenáročného motosportu u nás.
Více informací, pravidla a termíny akcí naleznete na www.motogymkhana.cz

Produkty vystavovatele

Motoškola - kurz bezpečné jízdy

Motoškola - kurz bezpečné jízdy

Kurzy bezpečné jízdy pro motocyklisty.

Značky vystavovatele

Motoškola Landa

Motoškola Landa

www.motoskola-landa.cz
  • Obor: 08.02 Výchova řidičů, motoškoly a jejich vybavení
Moto Gymkhana

Moto Gymkhana

www.motogymkhana.cz
  • Obor: 08.02 Výchova řidičů, motoškoly a jejich vybavení

Firmy zastoupené vystavovatelem

Motoškola Landa

  • Česká republika